12. Családi nap a SZIGNUM-ban

 Az esemény média megjelenései:

Rádió 7 tudósítása

Makó Híradó beszámolója

Délmagyar cikk

A makói VTV beszámolója a Családi napról:

Dim lights Embed Embed this video on your site

Makói VTV összefoglalója a grund átadásról:

Dim lights Embed Embed this video on your site

Farkas Éva Erzsébet polgármester asszony közösségi oldalán tett bejegyzése:

"Az elmúlt években a Szent István Egyházi Általános Iskola és Kollégium külső-belső homlokzati felújítása, energetikai korszerűsítése után most ismét gazdagabb lett egy csodaszép, biztonságos udvarral. Új közösségi teret kapott, otthonosabbá téve ezzel a SZIGNUM közösségi életét. Büszkeséggel és hálával tölt el, hogy 160 évvel ezelőtt, amikor Magyarországra érkeztek a Boldogasszony Iskolanővérek, érdemesnek tartották városunkat, hogy letelepedjenek és oktatási-nevelési, valamint főként lelkiségi szolgálatot indítsanak. Büszkeséggel és hálával tölt el az is, hogy a rendszerváltást követően, 27 évvel ezelőtt a SZIGNUM volt az első egyháznak visszaadott intézmény településünkön. Ez idő alatt sok változáson ment keresztül; oktatási-nevelési, és főként lelkiségi alapjai azonban rendíthetetlenek maradtak. Ezt a rendíthetetlen lelkiséget köszöntük meg és helyeztük el az időkapszulában az utókornak! Helyét a következő generációk számára egy emlékkő jelzi a Grundon! Hála érte!"