Erasmus+ partnerségi pályázat 2017-2019

 

2017. szeptember 30. - Projektnyitó rendezvény

 

Iskolánk hagyományos családi napja egyben a Transform our Schools Climate  across Europe by Peer Mediation Based on Nonviolent Communication (TSCE) című nemzetközi pályázatunk megvalósításának kezdő napja is volt, melynek mintegy 600 résztvevője gyűlt össze.

Baráti Eszter Kinga nővér röviden bemutatta a projektet, beszélt a konfliktuskezelés fontosságáról, illetve a résztvevő iskolák közötti együttműködésről is. A tanulók és szüleik megtekinthették a partner iskolák bemutatkozó kisfilmjeit, és véleményeket meg kérdéseket írhattak róluk.


A Szegedi Tudományegyetemről érkezett két hallgató és egy tanár, akik vállalták, hogy bemutatják Törökországot és Finnországot. A többi résztvevő országot tanáraink segítségével ismerhették meg a vendégek.

 

 

alt

Gyülekeznek a vendégek a projektnyitóra

alt

Baráti Eszter Kinga nővér bemutatja a projektet

alt

Galambok repülnek a szélrózsa minden irányába

alt

Kipróbáltunk egy finn játékot, a mölkky-t

alt

A SZTE altajisztika szakos hallgatói bemutatják Törökországot

alt

Kvízkérdések Portugáliáról

 


 

2017. szeptember 20.

Elkészült iskolánk bemutatkozó kisfilmje az Erasmus+ partnerségi pályázathoz

 

Itt nézheti meg:

https://www.youtube.com/watch?v=uAwhduPbg4c